אוזניות אלחוטיות לילדים

אוזניות אלחוטיות לילדים

הילד הממוצע נחשף לאינספור תכנים במהלך השנים. בין אם מדובר בצפייה בטלוויזיה, במשחקים בסוני או בקונסולה אחרת, באפליקציות מותאמות, הצפי הוא שהילד יעביר שעות רבות מדי יום (ולעיתים גם בלילה) מול המסך. לצורך זה הוא משתמש לא רק בחוש הראייה, כמובן, אלא גם בשמיעה. אוזניות עבור גילאים צעירים הפכו לפריט מבוקש, וביניהם מקבלות מקום של כבוד אוזניות אלחוטיות לילדים. אוזניות אלחוטיות איכותיות יאפשרו לקטנטנים ללמוד בנוחות מרחוק, לבצע מטלות במחשב, לשמוע מוזיקה או לשחק להנאתם במשחקי מחשב. המומחים של ibuds הביאו לכם סקירה של חמש אוזניות מומלצות אלחוטיות לילדים, כאלה שהם לא ירצו להוריד מהאוזניים. אבל זה כבר סיפור אחר… אוזניות אלחוטיות לילדים הופכות בתנאים האלו לפריט חובה ממש, שעשוי להקל מאוד עליהם – וגם בני המשפחה האחרים – תוך שידרוג חוויית הצפייה וההאזנה. הנה כל מה שחשוב שתדעו, המאפיינים ויתרונות אוזניות מסוג זה.

 

למה בכלל צריך אוזניות אלחוטיות לילדים?

אוזניות אלחוטיות לילדים הן פתרון מצוין, ואפילו מתבקש, מכמה סיבות עיקריות. ראשית, הן מאפשרות לילדים לבצע אלף ואחת פעולות: לשחק, לראות טלוויזיה, ללמוד וכן הלאה – מבלי להפריע לשאר בני המשפחה. אלה הן פעולות שמעסיקות ילדים שעות ארוכות מדי יום (ופעמים רבות גם בלילה), ומוצר שיאפשר להם לעשות זאת בשקט בלי להטריד את ההורים או האחים האחרים מקבל עדיפות. ברור שגם במצבים אלו מומלץ להעביר לילדים שחשוב להימנע מעוצמת קול מקסימלית, על מנת למנוע נזקים אפשריים לשמיעה שלהם.

אוזניות אלחוטיות בהחלט יכולות לשדרג חוויית שימוש עבור הילדים. הם יכולים ליהנות מסאונד איכותי בכל קנה מידה, וחשוב לא פחות – להימנע מההפרעות שעלולות לשבש את חוויית הצפייה שלהם. קחו לדוגמה ילד שמנסה לשחק במשחק האהוב עליו, בזמן ששאר בני הבית משוחחים לידו: כל אחד מהצדדים מפריע אחד לשני. או על ילד שמתקשה לשמור על רמות סבירות של קשב וריכוז בתנאים אלו.

שימו לב שהחברות המייצרות לוקחות בחשבון את האפשרות ששני ילדים יהיו מעוניינים להשתמש באוזניות יחדיו, למשל כששניהם רואים תוכנית טלוויזיה שאהובה עליהם. במקרה הזה כדאי לבחור בדגמים המציעים אופציה לשמיעה משותפת, כלומר, חיבור שני זוגות אוזניות למתאם אחד.

 

הדרישות העיקריות מאוזניות לילדים

ילדים, כידוע, הם פעלתניים מאוד – וכן, גם כשהם מאזינים למוזיקה, רואים טלוויזיה ובעיקר משחקים עם אוזניות. המשמעות היא שהאם האוזניות לא יושבות באוזן מספיק טוב, הן עשויות לזוז או לפחות לא להיות נוחות לילד המשתמש בהם. עובדה זו מסבירה למה אוזניות בלוטוס לילדים למשל נחשבות לאהובות מאוד, אם כי גם בקטגוריות אחרות תוכלו למצוא מוצרים להלבשה נוחה על גבי או/ו סביב האוזן, באופן שיבטיח מינימום תזוזות וחוסר נוחות. 

תפעול האוזניות נוטה להיות פשוט, עם ממשק ברור וכפתורים בולטים שהילדים יתקשו לפספס. כדי להתאים לשגרת החיים התזזיתית המאפיינת את הגיל הצעיר, ניתן בהחלט לתת עדיפות לאוזניות מתקפלות, אותן אפשר להעביר בקלות ממקום למקום. גם בתוך הילקוט, בו הן יתפסו מינימום מקום.

דגש חשוב אחר באוזניות המיועדות לילדים הוא עמידות גבוהה, הבאה לידי ביטוי בחומרי הגלם או בעובדה שהקשת היא גמישה (במקרה ומדובר באוזניות קשת לילדים) – מה שעשוי למנוע נזק לאוזניות, הנובע מהפעלתנות וחוסר הזהירות הצפויים בגיל מוקדם. מומלץ תמיד לבדוק מהו משך חיי הסוללה הצפוי לאוזניות ילדים, מהסיבה הפשוטה שהילדים לא תמיד יכולים ולא זוכרים להטעין אותן מדי יום. חלק מהדגמים המיועדים לאוכלוסיות הצעירות מציעים הפעלה למשך 30-20 שעות בין הטעינות, וזה יכול להיות פלוס גדול.

 

הגיל בהחלט משחק תפקיד

לא כל ההורים מקפידים על כך, אבל האוזניות יכולות בהחלט להתאים לגיל או לשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים. כשאתם רוכשים אוזניה כזו, לכן, מומלץ לראות האם היא מיועדת לילדים בגיל דומה לשלכם, או אפילו לאורח החיים שלהם. בחלק מהמקרים החלוקה תהיה – אוזניות לילדים קטנים לעומת כאלה המיועדות לפעוטות לעומת לגדולים יותר, ובאחרים תמצאו טווח גילאים מומלץ.

אפשר למצוא למשל אוזניות אלחוטיות לריצה וכן אוזניות אלחוטיות לשחייה ייעודיות עבור ילדים, למשל, אוזניות לילדים עם מיקרופון שמתאימות במידה רבה למטרות גיימינג ואף תקשורת (חשבו איך נראה שיעור זום בכיתה, כפי שהתרגלנו לסירוגין מאז תחילת משבר הקורונה). אוזניות אלה תוכננו מראש תוך התחשבות בצרכים, ברצונות ואף במגבלות של אלו שעתידים להשתמש בהן. עבור משפחות הכוללות כמה אחים ואחיות שעשויים להשתמש באוזניות בו זמנים – למשל, צפייה משותפת בטלוויזיה – תוכלו למצוא אוזניות עם מספר חיבורים.

 

שומרים על אוזני הילדים

החשש המוצדק מאוד של הורים רבים הוא מפגיעה בשמיעת הילדים, כפי שעלול להתרחש כאשר הם מאזינים למוזיקה בעוצמות גבוהות במיוחד (בעיקר כאשר האוזניות אינן איכותיות מספיק). במקרה של אוזניות עבור ילדים, התייחסנו כבר לשאלת הקרינה שמעוררת דיון ולעיתים מחלוקת ממש. כך או כך יש דגמים הידועים בקרינה הנמוכה שלהם, ואם אתם רוכשים אוזניות עבור הילדים שלכם אתם יכולים להעניק להם עדיפות. יש הורים שיעדיפו מראש אוזניות העשויות מחומרים בטוחים לשימוש על ידי הילדים, דוגמת חומרים היפו אלרגניים.

דרישת חובה נוספת מפי הורים באוזניות שהם רוכשים עבור היקרים להם יותר מכל היא הגבלת עוצמה. הכוונה היא שהאוזניות יאפשרו להגיע רק עד לווליום מסוים (85-75 דציבלים בחלק גדול מהמקרים), הנחשב לבטוח עבור האוזניי הילדים הרגישות, ולא לעוצמות "מפלצתיות" שעלולות לפגוע בשמיעה. הגדלת העוצמה עשויה להקטין את הסיכון לנזקים בשמיעה, בטווח הקצר והארוך. בחלק מהאוזניות יש אפשרות לברר בין מצבי הפעלה שונים, המשפיעים גם על הגבלת העוצמה: למשל, מצב פעוטות בו העוצמה המקסימלית תהיה מעט נמוכה יותר בהשוואה למצב ילדים.

ניתן בהחלט להעדיף אוזניות אטומות לרעש לילדים, גם אם חלק מההורים כן ירצו שהאוזניות יאפשרו להם לשמור על קשר מסוים עם הסביבה במהלך ההאזנה להן. דגמים בולטים של אוזניות מגיעים בהקשר הזה עם מצב למידה, בו רעשי הדיבור מובלטים על מנת להקל על הקטנים.

 

הסטייל – אוזניות לילדים ולילדות

אין צל של ספק שאוזניות מומלצות לילדים נמדדות גם ברמה העיצובית. הם מעניקים תשומת לב מרובה למראה האוזניות החיצוני, כשפעמים רבות הצבע הוא שמשחק תפקיד. אוזניות מגיעות פעמים רבות בשלל גוונים מדליקים, שהילד והילדה יכולים לבחור לפי ההעדפות והטעם האישי שלהם: במקרה של אוזניות לילדות, למשל, אתם יכולים למצוא שלל עיצובים יוצאי דופן בגווני ורוד, סגול ועוד, וגם צורות מיוחדות כמו חד קרן. 

ניתן לומר בתנאים האלה שהאוזניות יכולות להיות פריט אופנתי לכל דבר ועניין, ואף לבטא שייכות מסוימת לילד. כידוע, בגילים מוקדמים מחפשים מאוד את הביטוי העצמי. האוזניות, דרך ההתאמה האישית שלהן, יכולות לעשות זאת. תוכלו לראות זאת במקרה ואוזניות המגיעות עם מדבקות ייעודיות, לדוגמה, אוזניות עם תגי שם – פתרון מצוין גם במצב בו הילד עלול לאבד את האוזניות.

המותגים מדברים חזק מאוד שאנחנו מביטים אל עבר קטגוריית אוזניות לילדות ולילדים, ולא קשה להבין מדוע. הילדים אוהבים מאוד מותגים, וישמחו לקבל אוזניות הכוללות דמות, סדרה או מותג שהם מעריצים. במקרה של ילדות, ניתן להצביע בין השאר על אוזניות הלו קיטי, ברבי, אנה ואלזה, LOL ועוד. אוזניות לבנים עשויות להיות בהשראת גיבורי על, קבוצות כדורגל וכן הלאה. החלוקה הזו רחוקה כמובן להיות דיכוטומית ומחייבת, אבל השורה התחתונה היא שהילד שמחפש אוזניות מבית המותג האהוב עליו – יוכל בחלק גדול מהמקרים לעשות זאת בקלות.

 

דגשים בבחירת האוזניות המושלמות לילד

לא כל אוזניות אלחוטיות מתאימות לילדים, ויש לכן כמה פרמטרים שחשוב להתבונן בהם. כל הורה יעשה כל שביכולתו כדי לשמור על בריאות האוזניות של היקרים לו יותר מכול, ובחירת אוזניות היא חלק בלתי נפרד מכך – קחו לדוגמא את שאלת הקרינה. בשנת 2008 פרסם משרד הבריאות המלצה שילדים לא ישתמשו באוזניות אלחוטיות, עקב החשש מרמות קרינה גבוהות בהשוואה לסוגים אחרים של אוזניות. ההמלצה קיבלה ביקורות רבות, בין השאר מכיוון שנראה שלא היה לה ביסוס מדעי מספק. כיום הרוב המוחלט של האוזניות המשווקות נחשבות לבטוחות במלוא מובן המילה, בהקשר הזה, אבל עדיין אפשר להבין מדוע חלק גדול מההורים מחפשים אוזניות אלחוטיות ללא קרינה עבור הילדים. וכן, נרצה שהאוזניות יהיו עמידות במיוחד בפני נזקים שילדים עלולים לגרום להן, דוגמת סכנת הנפילה: יש דגמים שבהחלט שמים על כך דגש.

דרישה אחרת מהאוזניות היא לנוחות מקסימלית, במיוחד אם לוקחים בחשבון את העובדה שילדים נוטים להיות תזזיתיים מאוד. סיבה זו מסבירה מדוע אוזניות חוטיות עשויות פחות להתאים לילדים ולהגביל אותם משמעותית (במיוחד במקרה של אוזניות המיועדות לטלוויזיה: כמובן שלא תרצו שהילד שלכם יישב קרוב מדי למסך כי החוט קצר). אבל התמונה לא מסתמכת בכך. האוזניות צריכות להתאים באופן מלא למבנה הארגונומי המאפיין ילדים, על מנת שיישבו היטב ויישמרו במקומן גם במקרים של תזוזת הילד. 

העיצוב משחק תפקיד מרכזי במוצרים המיועדים לצעירים שבחבורה, והתמונה דומה גם במקרה שלנו. תוכלו למצוא אוזניות בעיצובים צעירים ומדליקים, שהילדים צפויים להתלהב לקנות אותן וכמובן שגם להשתמש בהן פעם אחר פעם. אפשרות אחרת היא אוזניות ממותגות, שיכולות לכלול דמויות שילדים אוהבים.

 

אוזניות אלחוטיות מומלצות לילדים

אוזניות קשת Over-Ear אלחוטיות Bluetooth לילדים JLab JBuddies 

אוזניות סופר איכותיות מבית מותג JLab, המותאמות במיוחד לאוזניהם של ילדים (מגיל 6). JBuddies הוא אחד הדגמים המומלצים באתר ibuds, הרבה בזכות השימוש הבטוח לילדים והגבלת העוצמה ל-85db.

יתרונות:

 • מבנה ייחודי המותאם לילדים
 • אפשרות הגבלת העוצמה
 • חיי סוללה ארוכים של 24 שעות!
 • אפשרות לחבר 2 אוזניות יחד לשני ילדים
 • התאמה למחשב, סמארטפון וטאבלט
 • כפתורי שליטה נוחים הממוקמים על האוזניות

בדקו מחיר ב-KSP (למהירי החלטות)

✅​​​ בדקו באמזון (לסבלניים יותר)

 

 

אוזניות Bluetooth אלחוטיות ומתקפלות לילדים עם הגבלת ווליום BuddyPhones Play

אוזניות אלחוטיות לילדים מבית מותג BuddyPhones, נחשבות לאיכותיות מאוד והטובות ביותר שקיימות  לילדים! הן גם מעוצבות בסטייל שילדים אוהבים, עם צבעים מדליקים ודמויות צבעוניות. דגם Play מאפשר האזנה של עד 18 שעות, עם כפתורי בקרה נוחים והתאמה מלאה לילדים מבחינת עיצוב ועוצמת שמיעה.

יתרונות:

 • עד 14 שעות האזנה בטעינה אחת
 • עיצובים וצבעים מיוחדים
 • אופציה לשמיעה משותפת
 • 4 מצבי האזנה
 • עמידות מאוד לנפילות
 • כריות אוזניים היפו-אלרגניות

בדקו מחיר ב-KSP (למהירי החלטות)

✅​​​ בדקו באמזון (לסבלניים יותר)

אוזניות Bluetooth אלחוטיות ומתקפלות לילדים עם הגבלת ווליום BuddyPhones Pop

אוזניות אלחוטיות לילדים מבית מותג BuddyPhones מדגם POP הן האידיאליות לילדים, הרבה בזכות הנוחות, זמן האזנה ארוך של 19 שעות, הגבלת הווליום ואפשרות לשמיעה משותפת עם חברים. דגם POP מותאם בדיוק לדור הצעיר ומציע חוויית שמיעה איכותית המתאימה לשימוש של הקטנטנים.

יתרונות:

 • שני מצבי האזנה לבחירה
 • עיצובים מהממים לילדים
 • שמיעה בטוחה המגינה על האוזניים
 • עמידות במיוחד לנפילות
 • 19 שעות האזנה
 • כריות אוזניים רחיצות

בדקו את המחיר ב-KSP (למהירי החלטות)

בדקו את המחיר באמזון (לסבלניים יותר)

אוזניות מתקפלות עם הגבלת ווליום BuddyPhones InFlight לילדות

אוזניות מדגם InFlight של מותג BuddyPhones, הן האוזניות הכי מתוקות שמצאו המומחים של ibuds. הן עשויות מחומרים ידידותיים לילדים, אפשר להחליף בהן את המדבקה על האוזניות למגוון דמויות אהובות ואיכות השמיעה שלהן איכותית מאוד.

יתרונות:

 • מנגנון מיוחד לשליטה והגבלת הווליום והדציבלים
 • עיצובים מהממים לילדים
 • שמיעה בטוחה המגינה על האוזניים
 • עמידות במיוחד לנפילות ומתקפלות
 • מדבקות בהתאמה אישית

בדקו ב-KSP (למהירי החלטות)

בדקו באמזון (לסבלניים יותר)

אוזניות גיימינג אלחוטיות לילדים JLab JBuddies Play

אוזניות אלחוטיות מומלצות לילדים מבית המותג האהוב והפופולרי Jlab, אתם כבר יכולים לנחש אודות האיכות הבלתי מתפשרת. דגם JBuddies Play נחשב לטובים ביותר בקטגוריית אוזניות גיימינג לילדים מגיל 6, הרבה בזכות הנוחות שלהן, הקיפול והגבלת העוצמה ל-85db.

יתרונות:

 • מיקרופון נשלף
 • 22 שעות האזנה ומשחק
 • הגבלת העוצמה ל-85db
 • מתאימות למגוון מכשירים – אוזניות אלחוטיות למחשב, סוני אקס בוקס ועוד
 • סאונד צלול בזכות תדרים בינוניים-גבוהים
 • נוחות מאוד לשימוש

בדקו ב-KSP (למהירי החלטות)

בדקו באמזון (לסבלניים יותר)

יואב בן אריה
יואב בן אריה

איש שיווק, מוזיקאי ואוהב לרוץ כ-50 ק"מ בחודש, (לא בטוח שאני נראה ככה אני יודע), אבל בתור שני כובעי התחביבים האלו, אני מכור לסאונד איכותי. ולכן, אחרי שבחרתי בעצמי כל זוג אוזניות אלחוטיות בהתאם לצרכים שלי, החלטתי לשתף את כל מה שאני יודע על הבחירה הנכונה ביותר עבור הצורך הנכון ביותר.

אודות iBuds

אני אוהב מוזיקה, אני אוהב לרוץ, מאז ששניהם התחברו – אני לא מפסיק לבדוק את כל האוזניות בישראל. 

באותו נושא