אוזניות אלחוטיות לריצה

אוזניות אלחוטיות לריצה

האזנה למוזיקה היא אחת הדרכים הנפוצות ביותר להעביר זמן במהלך הריצה, אם תרצו: להסיח את הדעת שלנו מהקושי שבריצה מהירה או ממושכת, תוך שהן ממלאות אותנו במרץ ובאנרגיה הדרושים כל כך. מחקר שנערך לפני מספר שנים הצביע על כך שיותר ממחצית הרצים (כ-61%) נוטים לרוץ כאשר הם מאזינים למשהו, אצל רובם המוחלט (כ-82%) מוזיקה. הדרישות לצורך זה ברורות, כאשר יש להצטייד באמצעי דרכו יושמע הסאונד – טלפון נייד, נגן mp3 וכדומה, וחשוב לא פחות: אוזניות אלחוטיות לריצה. הנה כל מה שחשוב לדעת עליהן.

כדי להבין למה בדיוק צריך אוזניות אלחוטיות לריצה, ועוד לפני שתקבלו המלצה לאוזניות כאלה, אתם קודם צריכים להבין מה ריצה גורמת לכם ומה חלקן של האוזניות בסיפור. אתחיל מההתחלה, בתור אחד שלא ממש מכיר ספורט כל כך או לא כל כך ספורטיבי בכללי, החליט שהוא מתחיל כושר בשביל להוריד קצת במשקל, מפה לשם, התחלתי גם קרוספיט (למי שלא יודע מה זה אומר, ועם כל הטוב שהגיע עם הקרוספיט, שזה בעיקר 10 ק"ג פחות, היה גם את החלק הפחות טוב, שזה הקורונה. ברגע שהקורונה הגיעה, חזרתי לשבת בבית ולא להתאמן (אחרי הרגל של חצי שנה של ספורט, שזה לגמרי לא אני) אז לא ידעתי מה לעשות עם עצמי, עד שהגיע המאמן שלי לקרוספיט ואמר לי "אל תהיה עצלן, צא לריצה קצת בחוץ, שים מוזיקה כדי שלא תשתעמם, ותהנה, כי יש אוזניות אלחוטיות לריצה שהן מיועדות בדיוק בשביל זה".

 

וזה בדיוק מה שעשיתי – קניתי בגדי ריצה, והבנתי שאין ברירה אלא לקנות אוזניות אלחוטיות לריצה

ברגע שקונים בגדים לריצה, אנו מרגישים כבר אחרת, אנו מרגישים ספורטיביים ומתחילים להיראות בהתאם. אבל מה, האוזניות שהתרגלתי לעבוד איתם במשרד, האיירפודס של אפל, כל הזמן מחליקות לי, ולפני שתקראו לאוזניים שלי בשמות גנאי, כדאי שתדעו, במהלך ריצה מזיעים ואם אין לאוזניות תושבת כלשהי, אין לאוזניה שום סיבה להישאר באוזניים שלכם. בקיצור: אין ברירה אלא לקנות אוזניות אלחוטיות לריצה מומלצות. כמו כן, במידה ואתם מעוניינים בעוד מידע, כאן תוכלו לקרוא מה חשוב בנושא של אוזניות אלחוטיות לריצה.

 

מאפיינים עיקריים של אוזניות לריצה

אוזניות אלחוטיות לריצה: נוחות ויציבות

אוזניות ריצה משתייכות לקטגוריה הרחבה יותר – אוזניות לספורט, כשהכוונה היא למכלול תכונות שהופכות אותן לאידיאליות ולנוחות במיוחד בביצוע הפעילות הגופנית המומלצת הזו. הדרישה הראשונה היא לנוחות, כך שלא תרגישו שהאוזניות מפריעות לכם במהלך הריצה (למעשה: לא תרגישו כלל שהן קיימות).

זה מתחיל מהעובדה שהאוזניות לרוב קלות משקל, נמשך עם הרצון שהן לא יכללו חוטים ארוכים או מסורבלים, וכולל גם התייחסות לאופן שבו האוזניות יושבות בתוך האוזן, כך שניתן לצפות ליציבות האוזניות גם בריצות ממושכות או בכאלה המתקיימות בתנאים מורכבים: עליות וירידות, למשל.

יש כיום פיתוחים שונים שמיועדים למטרה זו, דוגמת ווים קטנים המוכנסים לתוך האוזן ושומרים על האוזניות היכן שהן צריכות להיות. יש דגמים המגיעים עם סיליקון המיועד לכיסוי האוזניות, בין השאר למטרה זו, כאשר המשתמש יכול לבחור בין מספר דגמי סיליקון.

עמידות אוזניות ריצה

במהלך הריצה אתם צפויים להזיע, ולרוב לא מעט. בתנאים האלו, חשוב לבחור אוזניות אלחוטיות לריצה הנחשבות לעמידות באופן מלא בפני זיעה. חשוב לדעת כי האוזניות אמורות להישמר גם בתנאים החיצוניים השונים, בעיקר גשמים חזקים, וזוהי כיום דרישה שהיא כמעט מובנת מאליה.

שימו לב שבדרך כלל אלו לא אוזניות הנחשבות לאטומות לחלוטין למים – כמו שאנחנו מצפים למשל במקרה של אוזניות אלחוטיות לשחייה – אלא לכאלה שיעשו את העבודה בתנאים החיצוניים השונים. חלקן אמורות לשרוד היטב זיעה או גשם סביר, אבל עלולות להיתקל בקושי כאשר אתם רצים כשבחוץ יורד מבול (עד כמה שזה בכלל מומלץ). מנגד, דגמים מסוימים המיועדים (גם) לריצה מציעים עמידות מלאה, כך שתוכלו אפילו לשטוף אותם במים בין השימושים.

אוזניות אלחוטיות לריצה: בידוד רעשים

סוגיה אחרת שכדאי להתייחס אליה היא הבידוד, למעשה איטום הרעשים. תמצאו וריאציות שונות של אוזניות לריצה, כל אחת מהן עם תכונות אחרות במישור הזה. יש אוזניות שמציעות בידוד הרמטי כמעט לחלוטין לרעשי הסביבה, שמתאימות למי שאוהב "להישאב" באופן מלא לתוך המוזיקה או הפודקאסט האהוב עליו. מנגד, אוזניות אחרות מציעות חשיפה מסוימת לרעשי הסביבה, וזה ממש לא חייב להיות חיסרון: אתם יכולים לרוץ ולהטות אוזן למה שקורה סביבכם, וזה חשוב לעיתים גם מבחינה בטיחותית.

אוזניות רבות נמצאות איפשהו באמצע, ומציעות אפשרויות התאמה לצרכי המשתמש.

חשיבות חיי הסוללה

אין הרבה דברים מתסכלים יותר, במהלך ריצה, מאשר לגלות שהמוזיקה מפסיקה פתאום בין רגע. ה"אשמות" בכך בהחלט יכולות להיות האוזניות. כדי לצמצם לכך את הסיכויים, מומלץ להעדיף אוזניות מהמותגים הבולטים הפועלים בשדה המשחק. בנוסף שימו תמיד לב למשך חיי הסוללה של האוזניות, בדרישה לאורך חיים גבוה ככל שניתן: כלומר, סוללה שמחזיקה כמה שיותר זמן במשך הטענה קצר ככל שניתן. בדגמים הפופולאריים כיום, אפשר בהחלט לצפות לשעות ארוכות של האזנה רציפה בין הטעינות, אפילו עשרות שעות.

חשוב לראות גם מהו משך הזמן הדרוש לטעינת האוזניות באופן מלא, שיכול לעמוד על שעות בודדות אבל גם על כ-15 שעות. יש דגמים מצוינים של אוזניות לריצה שמעט "חוטאים" בנקודה הזו, מה שעלול להגביל את השימושים של המשתמש ולהגדיל את הסיכויים שהוא ייאלץ לצאת לדרך ללא אוזניות טעונות באופן מלא. מנגד, אם זמן הטעינה הארוך בא לידי ביטוי במשך שימוש ארוך, זו ממש לא צרה גדולה.

חוטיות, אל-חוטי ומה שביניהם

ניתן למצוא כיום צורות שונות של אוזניות ריצה. במקרים רבים, נעדיף לחפש אוזניות אלחוטיות לריצה מהסיבה הפשוטה שהן לא דורשות חיבור חוטי ישיר, שעלול לסרבל מעט את הריצה. החיבור למקור המוזיקה יכול להתבצע בדרכים שונות, כשבחירה נפוצה היא אוזניות בלוטוס לריצה שמתחברות לטלפון החכם ולנגן מוזיקה ייעודי. בכל מקרה, כשהמרחק בין האוזניות למקור הקול צפוי להיות קצר – לא אמורות להיות בדגמים האיכותיים בעיות קליטה משמעותיות מדי. חיסרון אפשרי הוא שיש אנשים שמרגישים שהאוזניות מעט מסורבלות מדי, או שהיציבות שלהן בתוך האוזן רחוקה מלהיות מושלמת.

מנגד, תמצאו אוזניות חוטיות לריצה שתהיינה נוחות בכל מאת האחוזים. אוזניות לריצה ניתנות לחיבור למכשיר בצורה פשוטה כל עוד אתם חושבים מראש היכן למקם אותו: על גבי הזרוע, בקליפס ייעודי המותקן על גבי המכנסיים וכן הלאה. אוזניות מהסוג הזה יציעו בדרך כלל אפשרות האזנה לסאונד עם מינימום הפרעות ושיבושים, וגם עשויות להיות במחיר מפתה. עכשיו הגיע הזמן להמלצה שלנו בנושא של אוזניות אלחוטיות לריצה.

 

 

אוזניות אלחוטיות מומלצות לריצה – Powerbeats Pro

למה אנו מתכוונים כשאנו אומרים אוזניות אלחוטיות מומלצות לריצה? פשוט מאוד, בתור אחד שחולה על אפל ומוצריהם, קלטתי שיש אוזניות נוספות שקשורות אליהן אבל בעיקר נועדו לספורטיביים מבינינו, ולמרות שאני לא כל כך נמנה בין אלו (בטח לא אלו שנמצאים בסרטון פה בעמוד) אני בטוח שחייב משהו שלא יזוז לי מהאוזן.

אז החלטתי לתת לכם הטיפ הטוב ביותר שלי, או שתלכו על הגרסה היקרה שלהן, אוזניות פרו ביטס של דרה (יודעים שאפל קנו את ביטס כן?)

תתכוננו – בישראל הן עולות 990 ש"ח בכל חנות כמעט, ובעיקר כמובן idigital, לפני שאתם רצים לקנות אותן שם, תקנו אותן רק באמזון, עשיתי לכם חיים קלים, לחצו כאן למחיר הטוב ביותר של האוזניות האלו.

עכשיו אחרי שראיתם את הפרסומת האדירה הזו, תזכרו, מדובר באוזניות אלחוטיות מומלצות לריצה סופר יקרות אבל בהחלט שוות כל שקל, גם אם קונים אותן ב-1000 ש"ח, לא אומר שגם אתם צריכים (אלא אם כן אתם כמוני ורוצים מעכשיו-לעכשיו ואז כן, סיפור אחר)

 

אוזניות אלחוטיות לריצה
אוזניות אלחוטיות לריצה

מעדיפים אוזניות אלחוטיות לריצה זולות יותר?

יש מספר אוזניות אלחוטיות לריצה מומלצות במחירים זולים יותר, למשל כמו:

  • אוזניות ספורט אלחוטיות של Avantree – 59 שח בלבד – לקניה

 

יואב בן אריה
יואב בן אריה

איש שיווק, מוזיקאי ואוהב לרוץ כ-50 ק"מ בחודש, (לא בטוח שאני נראה ככה אני יודע), אבל בתור שני כובעי התחביבים האלו, אני מכור לסאונד איכותי. ולכן, אחרי שבחרתי בעצמי כל זוג אוזניות אלחוטיות בהתאם לצרכים שלי, החלטתי לשתף את כל מה שאני יודע על הבחירה הנכונה ביותר עבור הצורך הנכון ביותר.

אודות iBuds

אני אוהב מוזיקה, אני אוהב לרוץ, מאז ששניהם התחברו – אני לא מפסיק לבדוק את כל האוזניות בישראל. 

באותו נושא