אוזניות אלחוטיות לשחייה

אוזניות אלחוטיות לשחייה

שחייה היא אחת הפעולות הספורטיביות היותר מומלצות שיש, כאשר היא מציעה יתרונות רבים עבור הגוף והנפש. אם גם אתם רוצים לשחות מפעם לפעם, יכול להיות שתרצו לדעת איך להעביר זמן מתחת למים בצורה נעימה ככל שניתן. אוזניות לשחייה מאפשרות זאת בדיוק, עם מגוון סוגים שיכולים להפוך להיות פריט חובה עבור השחיינים שביניכם. במאמר הבא נסביר לכם מה הופך אוזניות שחייה לכאלה, נפרט אודות האפשרויות המוצעות בתחום ונמליץ על כמה אוזניות שעושות עבודה טובה, במים ומחוצה לה. אוזניות אלחוטיות לשחייה חייבות להיות סופר איכותיות, כאלה שמתאימות לכל סוגי הפעילות כמו אוזניות לבריכה, אוזניות לצלילה או סתם למי שאוהב להתקלח עם אוזניות. מומחי ibuds הכינו במיוחד בשבילכם כמה דגמים לוהטים לקטגוריית אוזניות אלחוטיות לשחייה ובכלל אוזניות נגד מים, כאלה שיאפשרו לכם להיכנס לזון מוזיקלי מתחת למים.

 

ייחודיות אוזניות לשחייה

אוזניות שחייה צריכות לקיים כמה תנאים בכדי לזכות להגדרה הזו. הדרישה הראשונה, אולי מובנת מאליה, היא אוזניות למים. אוזניות נגד מים יצלחו היטב מגע עם מים – מה שאינו מובן מאליו באוזניות, כידוע – כאשר יש אוזניות שאפילו מאפשרות צלילה לעומק של כמה מטרים מתחת למים. מבחינה מעשית, בחנו את דרגת האטימות ובחרו באוזניות עם אטימות IPX7 ומעלה (בהתאם לתקן IEC 60529 של הנציבות הבינלאומית לאלקטרוטכניקה). דרגה זו מבטאת את העובדה שהאוזניות יכולות לשהות חצי שעה לפחות מתחת למים, בעומק עד מטר אחד. הדרישה הבסיסית למעשה מאוזניות המיועדות לשחיינים, ולא אוזניות ספורט או אוזניות אלחוטיות לריצה בלבד (שיכולות אולי להתמודד עם זיעה או גשמים מפעם לפעם, אבל לא עם לחץ המים וחשיפה ממושכת להם).

דגש חשוב נוסף בבחירת אוזניות לשחיה במים היא רמת בידוד הרעשים שלהן. המטרה היא לשמוע אך ורק קול המופק באוזניות ולא את רעשי המים, מה שצפוי לפגוע כמובן באיכות השמיעה או לפגוע ביעילות הכללית של האוזניות.

כדי להימנע מהחלפות חוזרות ונשנות של הסוללה או מאוזניות שמפסיקות לפעול בדיוק באמצע הבריכה, חשוב לבחור באוזניות עם חיי סוללה ארוכים. אוזניות שממתגות עצמן כמתאימות לשחיינים, מקיימות בדרך כלל גם תנאי הזה.

 

סוגי אוזניות מומלצות לשחייה

כאשר נכנסים בעובי הקורה, אפשר להצביע על כמה סוגי אוזניות שמקיימות את התנאים שהוזכרו מעלה. אבחנה מרכזית היא בין אוזניות לשיחה חוטיות לבין ללא חוט. על-פניו, נראה שאוזניות נטולות חוטים או אוזניות בלוטוס לשחייה – הן הבחירה הנוחה יותר. הבעיה היא שבדגמים שאינם איכותיים, ובתנאי שהות מורכבים במים, הקליטה ללא חוט עלולה להיות בעייתית. יש שימליצו להעדיף אוזניות שיכולות להתחבר לשעונים חכמים, מה שיגדיל מאוד סיכויים לקליטה יעילה ואיכותית של הקולות, בהיעדר מרחק משמעותי בין האוזניות למקור המוזיקה.

מן העבר השני של המשוואה, תמצאו אוזניות חוטיות לשחייה המגיעות בשלל דגמים וסגנונות. האוזניות מתוכננות בצורה בה המבנה לא יקשה על השחיינים, כשבנוסף לכך הדגש הוא על חוטים עבים וחזקים שיישמרו היטב לאורך זמן. באוזניות אלה איכות הקליטה תהיה גבוהה מאוד, כך שאתם לא צפויים להיתקל בבעיות מהבחינה הזו.

 

אוזניות מומלצות לשחייה: אוזניות הולכת עצם

סוג אחר, שנראה אולי כמו מדע בדיוני בעבר, הוא אוזניות שאינן מיועדות לשבת כלל וכלל סביב האוזן. אלו הן אוזניות הולכת עצם, אותן ממקמים על גבי הלחיים. הטכנולוגיה שבבסיס האוזניות האלו יוצרת מעין הרעדת העצמות, כך שבאורח פלא אנחנו שומעים מוזיקה בתוך הראש שלנו.

יתרון מרכזי בכך הוא שהאוזניים שלנו נותרות בלתי מכוסות, כך שאנחנו יכולים להישאר ערים לרחשי המים, לשוחים האחרים וכן הלאה. שימו לב שמבחינה כלכלית, דגמי אוזניות לשחייה בקבוצה הזו יהיו בדרך כלל מעט יקרים יותר.

 

שאלת הנגן

בכל אחד מהדגמים, צריך לשאול איך בדיוק תתבצע ההאזנה. במקרה שמדובר בחיבור ללא חוט, הרי שכל עוד הקליטה עושה את עבודתה – ניתן להאזין למוזיקה ממגוון מקורות, בהנחה שמקור הקלט נמצא במרחק סביר. עם זאת קיימת אפשרות להשתמש בנגן מוזיקה המיועד לשימוש בטוח מתחת למים. את הנגן לרוב נחבר לכובע השחייה או למשקפת, בעזרת קליפס ייעודי, והוא לא אמור להיות מטרד במהלך השחייה. בדרך כלל נגנים מהסוג הזה יהיו זולים בהשוואה לחלק מהפתרונות האחרים, אם כי למרות העמידות הבסיסית למים הם נוטים להיות בעלי אורך חיים מצומצם באופן יחסי.

ישנם נגנים שכבר מגיעים עם אוזניות מובנות, כחלק אינטגרלי מהמכשיר, בעוד אחרים מיועדים להתחבר לאוזניות חוטיות בצורה פשוטה. כמו הרבה פרמטרים אחרים הקשורים לאוזניות, או אפילו לאביזרי ספורט אחרים כמכלול, את הבחירה מומלץ לבצע על-פי ההעדפות הנקודתיות שלכם ובהתאם למה שהכי נוח עבורכם ובהתאם להרגלי השחייה שלכם.

 

המלצות בנושא של אוזניות אלחוטיות לשחייה

 

אוזניות אלחוטיות לצלילה JBL Endurance DIVE 

יוצאים לצלילה וחייבים לשמוע מוזיקה? קבלו את אוזניות אלחוטיות לצלילה מדגם JBL Endurance DIVE שיעצימו את חווית הצלילה או השחייה מתחת למים. האוזניות כמובן אטומות לגמרי לחדירת מים, MP3, חיי הסוללה שלהן ארוכים במיוחד, הן כוללות מיקרופון מובנה לניהול שיחות ונוחות מאוד ללבישה לזמן ארוך.

יתרונות

 • MP3 מובנה הכולל 1GB זיכרון
 • חיי סוללה ארוכים 8 שעות
 • עמידות למים וצלילות
 • עיצוב ייחודי
 • נוחות מאוד ללבישה לזמן ארוך
 • חוויית סאונד גבוהה במיוחד

בדקו את המחיר באמזון

 

אוזניות עבור שחייה Sony NW-WS413 סוני

אוזניות מעולות לשחייה מדגם NW-WS413 מבית מותג סוני, מספקות איכות גבוהה לצד חוויית סאונד מדהימה מתחת למים. הן מגיעות עם נגן מוסיקה בילדאין המכיל זיכרון 4GB, סוללה המחזיקה ל – 12 שעות נגינה וטעינה מהירה מאוד. גם העיצוב שלהם מושלם והן נוחות מאוד לשימוש ארוך מתחת למים.

יתרונות

 • 12 שעות נגינה
 • התאמה מלאה לשחייה עד עומק 2 מטרים
 • נגן MP3 פנימי בנפח 4GB
 • משקל קל – 32 גרם בלבד
 • נוחות לשימוש ארוך 

 

אוזניות אלחוטיות לשחייה AC-Y10 Acoustics Concept

אוזניות אלחוטיות לשחייה עם נגן בנפח 8GB שמתאימות לשחיינים שמחפשים איכות גבוהה לצד נוחות בלתי מתפשרת. מדובר על דגם AC-Y10 מבית מותג Acoustics Concept, עמיד למים ומכיל כפתורי בקרה נגישים ונוחים לשימוש בעת שחייה.

יתרונות

 • האוזניות מעולות לשחייה ועמידות במים בתקן IPX-8.
 • נגן פנימי מובנה המכיל נפח 8GB 
 • כפתורי בקרה לשליטה על עוצמת השמע והעברת שירים
 • חיבור נוח באמצעות  BLUETOOTH  
 • עד 5 שעות האזנה

 

DOBO אוזניות אלחוטיות לשחייה – IPX8 עמידות למים

הכירו את אוזניות DOBO אוזניות נגד מים ומעולות לשחייה מדגם IPX8. האוזניות חמושות ב- 8GB נגן MP3, הן מתחברות בצורה אלחוטיות דרך בלוטות' 5.0 ובעלות מנגנון ביטול רעש MIC הייחודי לשחייה וביצוע פעילות גופנית. 

יתרונות

 • טכנולוגיית IPX8 העמידה למים
 • נגן MP3 עמיד במים בקיבולת 8GB 
 • איכות צליל סטריאו HIFI
 • סוללת ליתיום פולימר מובנית ב-160mAh
 • עד 8 שעות האזנה רציפה בטעינה אחת

בדקו את המחיר באמזון

יואב בן אריה
יואב בן אריה

איש שיווק, מוזיקאי ואוהב לרוץ כ-50 ק"מ בחודש, (לא בטוח שאני נראה ככה אני יודע), אבל בתור שני כובעי התחביבים האלו, אני מכור לסאונד איכותי. ולכן, אחרי שבחרתי בעצמי כל זוג אוזניות אלחוטיות בהתאם לצרכים שלי, החלטתי לשתף את כל מה שאני יודע על הבחירה הנכונה ביותר עבור הצורך הנכון ביותר.

אודות iBuds

אני אוהב מוזיקה, אני אוהב לרוץ, מאז ששניהם התחברו – אני לא מפסיק לבדוק את כל האוזניות בישראל. 

באותו נושא