AKG

חברת AKG היא שם דבר בעולם הסאונד העולמי. החברה נוסדה ב-1947 בווינה, אוסטריה, על ידי פיזיקאי ומהנדס. עובדה זו באה לידי ביטוי בפעילות שלה עד היום, שנעשית בפול תחת המטריה של סמסונג שרכשה אותה לפני מספר שנים. קטלוג המוצרים של AKG כולל מגוון סוגים של אוזניות (מאז 1949), מיקרופונים ומערכות אלחוט וסאונד, המבטאות חדשנות טכנולוגיה במלוא מובן המילה. אוזניות AKG, בהן אנחנו עוסקים כמובן באתר שלנו, מציעות הרבה יותר מכך.

היתרונות הבולטים של אוזניות AKG

במהלך השנים, רשמה חברת AKG לא פחות מ-1,500 פטנטים בתחומי הסאונד והאודיו. היא אחראית לכמה מהחידושים שעיצבו את התחום בעשורים האחרונים, ביניהם מודל K50 שהיה המודל ה"על שמיעתי" הראשון בעולם עם חלק אחורי פתוח, או דגם K1000 שהיה פורץ דרך בהיותו בעל מבנה פתוח לחלוטין.

התחכום והנדסת האנוש המתקדמת העומדים בבסיס האוזניות של AKG מסבירים את האיכות הגבוהה והדיוק שלהן, כפי שנרחיב בהמשך – אולי הפרמטר המזוהה עם החברה יותר מכל עד היום, כזה שמסביר במידה רבה את הפופולאריות המרשימה של חלק מדגמי המותג.

אלא שהאוזניות של המותג אינן מסתכמות בכך, כשהדגמים המובילים מציעים יתרונות נוספים דוגמת:

  • נוחות שימוש מקסימלית, בין השאר הודות לרכות של קשת הראש ולכריות האוזניים הכוללות ספוג זיכרון, לפרופיל צר או לאפשרות הקיפול הקיימת בדגמים שונים של המותג
  • עיצוב מודרני ומרשים, המושג עקב השילוב שבין גימורי האלומיניום למגוון הצבעים הרחב של חלק מדגמי AKG. סדרת Y נחשבת לצעירה ולמדליקה ביותר של המותג, אחד הניסיונות (המוצלחים) שלה להצליח לחדור למיינסטרים ולזכות תוך כדי באהדת המבקרים. תעיד על כך ההכתרה של דגם Y50 כאוזניות השנה, בקטגוריית ה-On-Ear, על ידי מגזין What Hi-Fi? הנחשב בשנת 2017
  • עמידות גבוהה, המושגת בזכות חומרים איכותיים המשמשים לייצור האוזניות: למשל, פולימר מחוזק בשם XRP
  • אפשרות חיבור נוח ויציב למזרימי מוזיקה שונים, לרבות חיבור בלוטוס' המאפשר קישוריות בת יותר מחיבור אחד: כלומר, חיבור שני מכשירים שונים לאוזניות והחלפה ביניהם בצורה פשוטה
  • משך האזנה רציפה ארוך, לאחר הטענה מלאה, שיכול להגיע גם ל-30-20 שעות ויותר

אוזניות אופטימליות לשימוש מקצועי (אבל לא רק)

הקטלוג הרחב של אוזניות AKG פונה למכנה משותף רחב מאוד של משתמשים. מצד אחד, יהיו אלה המשתמשים המקצועיים הזקוקים לאוזניות סופר איכותיות המציגות את הסאונד בדיוק מופתי: אולפני הקלטות ויוצרי מוזיקה, למשל. עדות לכך היא שיתוף הפעולה של המותג עם טייסטו, תקליטן העל ההולנדי, במסגרתו פיתחה החברה אוזניות תחת שמו ובהשראתו של אחד מיוצרי המוזיקה המוכרים והחשובים בעולם. אם אתם נמנים על אוכלוסיית יוצרי המוזיקה, כדאי שתסקרו את קטלוג האוזניות המקצועיות וההד-סטס (אוזניות אליהן מחובר מיקרופון) של AKG, כמו גם את פתרונות הסאונד המקצועיים האחרים של החברה – בראשם המגבר (אמפליפייר).

מן העבר השני של המשוואה, יש דגמים מבית היוצר של החברה שפונים למשתמש הממוצע, כזה שלא זקוק בהכרח לאוזניות מקצועיות בכל מאת האחוזים אבל לא מוכן להתפשר בסאונד שהוא מאזין לו. כך לדוגמה תמצאו דגמים של המותג המציעים תמיכה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר של קידוד צלילים כיום, דוגמת טכנולוגיות AAC או aptX.

האוזניות של המותג הם בכל הצורות שאפשר לצפות להן היום, לרבות אוזניות אלחוטיות AKG, אוזניות קשת, אוזניות חוטיות, אוזניות בלוטוס' ושורה ארוכה של אביזרים לאוזניות.

לאילו מכשירים מתאימות האוזניות?

שימו לב שהאוזניות מתאימות במיוחד לחלק מסוגי המכשירים, מה שעשוי לספק תוצאות משופרות. באופן לא מפתיע, זו נחשבת בחירה אידיאלית עבור מכשירי סמסונג למיניהם: למעשה, חלק ממכשירי הדגל האחרונים של סמסונג כבר מגיעים עם אוזניות AKG כברירת מחדל. במכשירים אחרים של סמסונג, הרמקולים המובנים הם מבית היוצר של החברה.

בכל מקרה מומלץ לבצע את הבחירה לאחר שאתם מתנסים באוזניות, במכשיר הנקודתי שלכם, ורואים האם אתם מרוצים מהאיכות, מאופן התפעול, מהקליטה וכן הלאה.