אוזניות למחשב

מחשב הוא אחד ממוצרי הצריכה היותר בסיסיים כיום, כך שקשה למצוא בתים בהם אין מחשב אחד לפחות (נייח או נייד). בין אם אתם משתמשים בו על מנת ללמוד, לשחק, לצפות בתכני מדיה או להאזין למוזיקה, אין ספק שחוויית השימוש יכולה להשתדרג פלאים באמצעות קנייה נכונה של אוזניות למחשב.

כל הסיבות לרכוש אוזניות למחשב

אוזניות למחשב הן פריט חובה מלא מעט בחינות. הדבר הראשון שהן יכולות לספק הוא שיפור משמעותי של חוויית השימוש במחשב, וזה נכון במיוחד במקרים של אוזניות לגיימינג או אוזניות לצפייה בסרטים או בסדרות. במקרים אלו ניתן לחוות את המשחקים או התכנים במלואם וליהנות מסאונד איכותי, ללא הפרעות רקע או רעשים חיצוניים. לעיתים עד שתרגישו כאילו אתם נמצאים בתוך המסך.

אוזניות עשויות לשפר מאוד את חוויית ההאזנה. רבים מהמחשבים מגיעים כיום עם רמקולים די בסיסיים, שלא יספקו האזנה מושלמת למי שמחפש את זה. אתם יכולים לבחור בחיבור של רמקול חיצוני, אבל שימוש באוזניות עשוי להיות פשוט יותר ומסורבל פחות, עם אפשרות למחירים נוחים יותר. יש בהקשר הזה אוזניות טובות מאוד, אפילו מקצועיות, שמספקות סאונד מושלם בכל קנה מידה. מנגד, תמצאו אוזניות פשוטות למחשב – המתאימות לשימושים בסיסיים יותר – במחירים אטרקטיביים מאוד.

יתרון נוסף של אוזניה למחשב נוגע לעובדה שהן מוציאות מהתמונה את האפשרות של הפרעה לבני הבית. אם אתם רוצים לשמוע מוזיקה בפול ווליום אבל מפחדים ממה שההורים, השותפים או אפילו השכנים יגידו (רמז: זה קשור להנמכה של הווליום), תוכלו לעשות זאת בקלות עם אוזניות.

אילו סוגי אוזניות למחשב קיימים?

אוזניות למחשב נחלקות לכמה סוגים עיקריים. השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול היא איך בדיוק תתבצע הפעולה ההכרחית של חיבור אוזניות למחשב. הבחירה הבסיסית ולרוב גם הזולה יותר היא אוזניות חוטיות, המתחברות ליציאה הייעודית ב-PC או בלפטופ שלכם הקישוריות יכולה להיעשות גם באמצעות חיבור USB בסיסי, אם כי אוזניות למחשב עם חיבור usb הן פחות מבוקשות להתרשמותינו.

אתם בהחלט יכולים לבחור באוזניות שינתקו אתכם מהחוטים, מה שמשפר לדעת רבים את חוויית השימוש (החוטים עלולים לסרבל חלק מהמשתמשים), להקל עליכם או להגדיל את המרחק שלכם מהמסך – רופא העיניים שלכם יודה על כך.

יש כיום מגוון עצום של אוזניות אלחוטיות למחשב, והחיבור יכול להתבצע בשיטות שונות:

אוזניות בלוטוס למחשב

הבחירה המקובלת והשכיחה ביותר. אוזניות מהסוג הזה לוקחות בחשבון את העובדה שבכל דגם עדכני של מחשב תמצאו אפשרות לחיבור Bluetooth. במקרים אחרים, חיבור אוזניות מהסוג הזה יכול להתבצע באמצעות מתאם אוזניות למחשב המספק את התמיכה הנדרשת בטכנולוגיית הקישוריות הנפוצה. המרחק הקצר בין המשתמש והמחשב, כמו גם העובדה שהשימוש בו נעשה לרוב בסביבה נטולת הפרעות ושיבושים חיצוניים, עשוי להבטיח כיסוי מספק ונטול תקלות.

שימו לב שישנן אוזניות Bluetooth שפוגעות מעט באיכות הצליל עקב הדחיסה של הסאונד שהן מבצעות, אולם באוזניות המקצועיות והמתקדמות יותר החיסרון הזה אינו קיים כך שלא צפויה פגיעה באיכות הסאונד שאתם מקבלים באוזניים וברמת הדיוק שלו.

אוזניות הפועלות באמצעות גלי רדיו (RF)

צורת חיבור אפשרית נוספת, שנפוצה ככל הידוע לנו בעיקר בתחום של אוזניות לטלוויזיה ופחות במקרה של אוזניות ללפטופ או לנייח. עם זאת, טווח הכיסוי בהחלט צפוי להתאים להספיק באוזניות התומכות בכך.

חיבור אינפרא אדום (IR)

חיבור המבוסס על קרני אינפרא אדום, המשדרות אותות ממקור הסאונד היישר לתוך האוזניות ומונעות גם כן את הצורך בכבלים ובחוטים. זוהי בחירה אפשרית, אם כי פחות מבוקשת גם כן בהקשר הנוכחי

התאמה אישית של אוזניות

יש אוזניות המותאמות מראש לפעולות נקודתיות שעשויות להידרש במהלך השימוש שלכם, וחשוב להתייחס לכך לפני שבוחרים אוזניה. קחו למשל את הנושא של דיבור, כפי שתקבלו דרך אוזניות למחשב עם מיקרופון למשל. אוזניות מיקרופון למחשב אידיאליות למשחקים, לשיחות זום, להקלטות סאונד ולשלל מטרות אחרות. דוגמה מוצלחת היא אוזניות מדונה למחשב (או למעשה: מיקרופון מדונה), הנקראות על שם הזמרת שסייעה להפוך אותן לפופולאריות ולאופנתיות. המדובר במיקרופון בצורת קשת, שנאחז באוזן ויורד עד לפה, מה שמאפשר האזנה ודיבור בצורה פשוטה.

פרמטרים אחרים שמומלץ לקחת בחשבון בבחירת האוזניות הם:

  • משך הפעלה רציף – יש אוזניות שיכולות לפעול ברצף עשרות שעות לאחר הטענה, מה שעשוי להקל עליכם ולאפשר שימוש גם בתנאים שאינם אידיאליים (למשל, שימוש במחשב מחוץ לבית, במקומות ללא חיבורי חשמל זמינים)
  • משך הטענה – ככל שהאוזניות יכולות להיטען מהר יותר, כך סביר שיהיו פחות שיבושים בשגרת החיים שלכם. כמובן שיש אוזניות הפועלות על סוללות, עם או בלי אפשרות אחרת לאספקת זרם חשמלי
  • גודל – האוזניות מגיעות בשלל גדלים וצורות, לעיתים עם אפשרות התאמה למאפייני ולצרכי המשתמש. חשוב מאוד שהאוזניות יהיו נוחות עליכם, או לכל הפחות יציעו גמישות נדרשת
  • משקל – רבים יעדיפו אוזניות קלות משקל באופן יחסי, לעיתים עד לרמה של אוזניות שכמעט לא תרגישו שהן באוזן במהלך שימוש ממושך. מנגד, דווקא אוזניות מאסיביות יותר עשויות להיות אלה המומלצות והאיכותיות יותר. גם פה אין תשובה חד משמעית לגבי מה עדיף, וההעדפות האישיות שלכם יקבעו
  • צורה/עיצוב – זה שהאוזניות מיועדות לרוב לשימוש בחלל פנימי, ולא מחוץ לבית, לא אומר שחייבים להתפשר בעיצוב שלהן. תוכלו למצוא היום אוזניות מדליקות, אופנתיות ומעוצבות מאוד. מספיק לראות סרטונים של גיימרים או מובילי דעה בולטים ביוטיוב כדי להתרשם מכך
  • מחיר – יש טווח רחב מאוד של מחירים, החל מעשרות ועד לאלפי שקלים. רק אתם יודעים כמה אתם מוכנים להשקיע. ניתן להגדיר מראש תקציב ולראות מהן האפשרויות הקיימות בתוכו. החדשות הטובות הן שלרוב, לא תצטרכו להוציא הון תועפות כדי למצוא אחלה אוזניות