אוזניות לשחייה

אוזניות לשחייה

שחייה היא אחת הפעולות הספורטיביות היותר מומלצות שיש, כאשר היא מציעה יתרונות רבים עבור הגוף והנפש. אם גם אתם רוצים לשחות מפעם לפעם, יכול להיות שתרצו לדעת איך להעביר את הזמן מתחת למים בצורה נעימה ככל שניתן. אוזניות לשחייה מאפשרות את זה בדיוק, עם מגוון סוגים שיכולים להפוך להיות פריט חובה עבור השחיינים שביניכם. במאמר הבא נסביר לכם מה הופך אוזניות שחייה לכאלה, נפרט על האפשרויות המוצעות בתחום ונמליץ על כמה אוזניות שעושות את העבודה היטב, במים ומחוצה לה.

הייחודיות של אוזניות לשחייה

אוזניות שחייה צריכות לקיים כמה תנאים על מנת לזכות להגדרה הזו. הדרישה הראשונה, אולי מובנת מאליה, היא אוזניות למים. אוזניות נגד מים יצלחו היטב את המגע עם המים – מה שאינו מובן מאליו באוזניות, כידוע – כאשר יש אוזניות שאפילו מאפשרות צלילה לעומק של כמה מטרים מתחת למים. מבחינה מעשית, בחנו את דרגת האטימות ובחרו באוזניות עם אטימות של IPX7 ומעלה (בהתאם לתקן IEC 60529 של הנציבות הבינלאומית לאלקטרוטכניקה). דרגה זו מבטאת את העובדה שהאוזניות יכולות לשהות חצי שעה לפחות מתחת למים, בעומק של עד מטר אחד. הדרישה הבסיסית למעשה מאוזניות המיועדות לשחיינים, ולא אוזניות ספורט או אוזניות ריצה בלבד (שיכולות אולי להתמודד עם זיעה או גשמים מפעם לפעם, אבל לא עם לחץ המים וחשיפה ממושכת להם).

דגש חשוב נוסף בבחירת אוזניות לשחיה במים הוא על בידוד הרעשים שלהן. המטרה היא לשמוע אך ורק את הקול המופק באוזניות ולא את רעשי המים, מה שצפוי לפגוע כמובן באיכות השמיעה או לפגוע ביעילות הכללית של האוזניות.

כדי להימנע מהחלפות חוזרות ונשנות של הסוללה או מאוזניות שמפסיקות לפעול בדיוק באמצע הבריכה, חשוב לבחור באוזניות עם חיי סוללה ארוכים. אוזניות הממתגות את עצמן כמתאימות לשחיינים, מקיימות בדרך כלל גם את התנאי הזה.

סוגי אוזניות מומלצות לשחייה

כאשר נכנסים בעובי הקורה, אפשר להצביע על כמה סוגי אוזניות שמקיימות את התנאים שהוזכרו מעלה. אבחנה מרכזית היא בין אוזניות חוטיות לבין אוזניות אלחוטיות לשחייה. על פניו, נראה שאוזניות נטולות חוטים – בעיקר אוזניות אלחוטיות לשחייה או אוזניות בלוטוס לשחייה – הן הבחירה הנוחה יותר. הבעיה היא שבדגמים שאינם איכותיים, ובתנאים המורכבים של השהות במים, הקליטה האלחוטית עלולה להיות בעייתית. יש שימליצו להעדיף אוזניות שיכולות להתחבר לשעונים חכמים, מה שיגדיל מאוד את הסיכויים לקליטה יעילה ואיכותית של הקולות, בהיעדר מרחק משמעותי בין האוזניות למקור המוזיקה.

מן העבר השני של המשוואה, תמצאו אוזניות חוטיות לשחייה המגיעות בשלל דגמים וסגנונות. האוזניות מתוכננות בצורה בה המבנה לא יקשה על השחיינים, כשבנוסף לכך הדגש הוא על חוטים עבים וחזקים שיישמרו היטב לאורך זמן. באוזניות אלה איכות הקליטה תהיה גבוהה מאוד, כך שאתם לא צפויים להיתקל בבעיות מהבחינה הזו.

אוזניות מומלצות לשחייה: אוזניות הולכת עצם

סוג אחר, שנראה אולי כמו מדע בדיוני בעבר, הוא אוזניות שאינן מיועדות לשבת כלל וכלל סביב האוזן. אלו הן אוזניות הולכת עצם, אותן ממקמים על גבי הלחיים. הטכנולוגיה שבבסיס האוזניות האלו יוצרת מעין הרעדה של העצמות, כך שבאורח פלא אנחנו שומעים את המוזיקה בתוך הראש שלנו.

יתרון מרכזי בכך הוא שהאוזניים שלנו נותרות בלתי מכוסות, כך שאנחנו יכולים להישאר ערים לרחשי המים, לשוחים האחרים וכן הלאה. שימו לב שמבחינה כלכלית, דגמי אוזניות לשחייה בקבוצה הזו יהיו בדרך כלל מעט יקרים יותר.

שאלת הנגן

בכל אחד מהדגמים, צריך לשאול איך בדיוק תתבצע ההאזנה. במקרה של חיבור אלחוטי, הרי שכל עוד הקליטה עושה את עבודתה – ניתן להאזין למוזיקה ממגוון מקורות, בהנחה שמקור הקלט נמצא במרחק סביר. עם זאת קיימת אפשרות להשתמש בנגן מוזיקה המיועד לשימוש בטוח מתחת למים. את הנגן לרוב נחבר לכובע השחייה או למשקפת, בעזרת קליפס ייעודי, והוא לא אמור להיות מטרד במהלך השחייה. בדרך כלל נגנים מהסוג הזה יהיו זולים בהשוואה לחלק מהפתרונות האחרים, אם כי למרות העמידות הבסיסית למים הם נוטים להיות בעלי אורך חיים מצומצם באופן יחסי.

ישנם נגנים שכבר מגיעים עם אוזניות מובנות, כחלק אינטגרלי מהמכשיר, בעוד אחרים מיועדים להתחבר לאוזניות חוטיות בצורה פשוטה. כמו הרבה פרמטרים אחרים הקשורים לאוזניות, או אפילו לאביזרי ספורט אחרים כמכלול, את הבחירה מומלץ לבצע על פי ההעדפות הנקודתיות שלכם ובהתאם למה שהכי נוח עבורכם ובהתאם להרגלי השחייה שלכם.